Dalibor Horák s.r.o.

Rekonstrukce střechy Praha

Referenční práce:

>

Zateplení fasád

>

Tesařské práce

>

Štukové fasády

>

Ploché střechy

>

Půjčovna lešení

>

Nátěry a malby

>

Rekonstrukce střech

>

Nátěry fasád

>

Klempířské konstrukce

>

Montáže ve výškách

>

Sádrokartonové konstrukce

>

Interiéry

       
Čápkova32
Mail Home Dalibor Horák - Anglish Dalibor Horák - Poland Dalibor Horák - Slovakia Dalibor Horák - Italiano Dalibor Horák - Pусский Dalibor Horák - Espaňol Dalibor Horák - Francais Dalibor Horák - Deutsch Dalibor Horák - Czech
 

Naše proměny

photo 1
photo 2
photo 3
photo 6
photo 7

Profil firmy Horák s.r.o.

 

Řešení kvalitní fasády.

Kvalitní fasáda se podílí nejen na estetickém vzhledu domu, ale její hlavní funkcí je chránit zdivo před mrazem, deštěm a zvětráváním. Je konečnou vrstvou, která dává domu tvar, strukturu a barvu. Měla by být imunní proti mechanickému poškození, nabídnout snadnou údržbu a dlouhou životnost.

Tepelně izolační systémy představují špičkovou kvalitu prověřenou třicetiletým používáním. Každý dům má na míru ušité tepelně izolační vlastnosti i pevnost.

Dekorativní omítkoviny:

• mozaikové

• minerální

• akrylátové

• silikonové

• silikátové

 

Fasádu čistíme:

suchým způsobem

·          průmyslovým vysavačem

·          ometáním

mokrým způsobem

·         mytí vodou bez zvýšeného tlaku

·         použitím tlakové vody

·         vodou s abrazivními přídavky

 

Před konečným nátěrem je důležité, aby fasáda vyzrála, a to hned ze dvou důvodů: kvůli stálobarevnosti a pevnosti. Nutná je také prohlídka povrchu fasády. V případě nerovností a trhlin v omítkách je nezbytná oprava. Pouhým nátěrem se nezacelí ani neztratí.

Poklepem zjistíme, zda je omítka dostatečně pevná a soudržná a jestli vrchní štuková vrstva přilnula k podkladu. Zkontrolujeme kompaktnost rohů, případně rýhy a škrábance v omítce i všechny klempířské, zámečnické, stolařské a obkladové prvky na fasádě.

Omítky ovlivňují vzhled

Omítky jsou tradičním a nejčastěji používaným způsobem úpravy vnějších i vnitřních povrchů staveb. V závislosti na jejich tloušťce, složení a skladbě jednotlivých vrstev plní fyzikální a estetickou úlohu, zajišťují trvanlivost zdiva a chrání stavbu před nepříznivými vlivy.

Používají se jednovrstvé a dvouvrstvé omítky. Stavba po aplikaci omítek působí dojmem upravenosti a dokončenosti.

·         Mezi moderní stavební hmoty patří tepelně izolační omítky. Tvoří mezistupeň mezi běžnými lehčenými omítkami a zateplovacím systémem. Výrazně snižují prostup tepla stěnami a také energetickou náročnost na vytápění domů, umožňují dýchání stěn. Omítky využijeme všude tam, kde by u běžné omítky docházelo k tvorbě trhlin.

·         Klasické sanační omítkové systémy se využívají jako součást komplexního způsobu sanace vlhkého zdiva a omítek poškozených účinky vlhkosti, solí i znečišťování atmosféry. Napomáhají rychlejšímu vysušování vlhkého zdiva, přičemž celkový vzhled omítnutých ploch působí suchým dojmem.

·         Odvlhčovací sanační omítkové systémy jsou vhodné na všechny stupně vlhkého a zasoleného zdiva. Princip funkce systému je založen na speciálním rozložení pórů, které jsou propojeny jemným kapilárním systémem. Tato kombinace podstatně znásobuje povrch zdiva, a tím se z vlhkého zdiva odpařuje vlhkost enormní rychlostí, ačkoli omítka samotná zůstává suchá a bez solných výkvětů.

 

Kvalitní omítka je, když…

Suchá a vyzrálá omítka není totéž. Omítka může být suchá za týden po nahození, nikoli vyzrálá. Proč? Karbonizace vápna nepodléhá schnutí – je to postup, který závisí na jakosti použitého vápna a trvá 4–6 týdnů. Jestliže se tato doba nedodrží, mohou se na povrchu v krátké době objevit světlé nepravidelné fleky, které způsobuje chemická reakce vápna.

Významná životnost

Životnost nátěru závisí na kvalitě zednických oprav, použité nátěrové hmotě a její odolnosti vůči klimatickým podmínkám, hlavně kyselým dešťům.

Fasádní barvy

Fasádní barvy dělíme do skupin podle toho, jestli obsahují písek, který tvoří jemnou nebo hrubší strukturu na povrchu.

Disperzní fasádní barva je hladká a plněná pískem. Srovnává nestejnoměrný povrch a vytváří silný nátěrový film. Je levná, ale vyšší spotřeba její cenu relativně zvyšuje. Lze si vybírat z široké palety barevných odstínů.

·         Silikátová fasádní barva vytvoří nátěrový film, který kopíruje natíraný povrch. Nanáší se na silikátové podklady a na vápenné omítky. Při aplikaci více vrstev a při opravách hotového nátěru má sklony ke šmouhám.

·         K urychlení vyzrávacího procesu vápenných omítek lze použít speciální hmotu proti flekům a tím znehodnocení natíraného podkladu. Snižuje dobu karbonizace a při 20 °C lze po 24 hodinách přistoupit k nátěru fasády barevným odstínem i sytějšího tónu.

Silikátová barva má omezený vzorník odstínů, protože se vyrábí na bázi jiných barevných pigmentů. Nátěr je pevný, paropropustný a neloupe se. Nevýhodou omítky je, že přijímá škodliviny obsažené v ovzduší a sprašováním se nátěrový film ztenčuje.

Akrylátová fasádní barva je velmi kvalitní z důvodu omyvatelnosti nátěrů. Vyniká nižší spotřebou materiálu, kopíruje povrch, má široký vzorník odstínů. Její cena je vysoká díky použití kvalitních pojidel, která jsou odolná vůči mechanickému otěru.

Silikonová fasádní barva je hodně kvalitní. Je částečně vodě odolná, ale zároveň dobře propouští vodní páry. Kvalita nátěru spočívá také v dlouhodobé přeměně nátěrového filmu na pevný, vysoce odolný a s omítkou kompaktní celek, který se nemusí v budoucnu odstraňovat. Cena barev se pohybuje na horní hranici.

Termoizolační fasádní barva vysoké kvality částečně odolá vodě a má vysokou schopnost izolovat teplo i chlad. Technologie je totožná s nátěry povrchu keramických destiček raketoplánů. Cenově náročná barva se ovšem vyplatí, neboť je tepelně úsporná. Hodí se pro budovy, u nichž se nevyplatí použití zateplovacího systému.

Před aplikací nátěru odstraníme:

·         zbytky starších nátěrů

·         rozrušené vrstvy podkladu

·         usazeniny a špíny

 

Odvětrané a tepelně izolační fasády

Tyto fasádní systémy jsou navrženy v souladu se čtyřmi “O“: Oddělit, Odvodnit, Osušit a Ošetřit. Jejich dýchací schopnost vytváří přirozené proudění vzduchu ve zdivu a v izolaci s vyřešeným odvodem difuzních par a tak tlumí a zamezují vzniku plísní.

Fasádní systém je bezúdržbový, nezaměnitelný a trvanlivý s 50letou garancí. Aplikuje se bez malty a je lehce rozebíratelný, má aktivní ventilaci nebo difuzní otevřenost.

Tyto typy fasád řeší nejen funkční, ale i estetickou stránku domu. Přirozeně odvádějí vlhkost z domu, zabraňují tvorbě plísní v interiéru, snižují náklady na vytápění a především tvoří estetickou obálku domu.

 

zdroj: www.seznam.cz