Dalibor Horák s.r.o.

Rekonstrukce střechy Praha

Referenční práce:

>

Zateplení fasád

>

Tesařské práce

>

Štukové fasády

>

Ploché střechy

>

Půjčovna lešení

>

Nátěry a malby

>

Rekonstrukce střech

>

Nátěry fasád

>

Klempířské konstrukce

>

Montáže ve výškách

>

Sádrokartonové konstrukce

>

Interiéry

       
Čápkova32
Mail Home Dalibor Horák - Anglish Dalibor Horák - Poland Dalibor Horák - Slovakia Dalibor Horák - Italiano Dalibor Horák - Pусский Dalibor Horák - Espaňol Dalibor Horák - Francais Dalibor Horák - Deutsch Dalibor Horák - Czech
 

Naše proměny

photo 1
photo 2
photo 3
photo 6
photo 7

Profil firmy Horák s.r.o.

 

Kdo zaplatí škodu způsobenou pádem sněhu ze střechy?

Letošní zima přinesla kromě sněhové nadílky mnoha lidem také starosti se zničeným majetkem. Nejčastějšími případy posledních týdnů byla poškozená auta, na která spadl kus ledu nebo sněhová lavina ze střechy domu. Jak by měl majitel zničeného vozu postupovat, pokud chce, aby mu byla zaplacena vzniklá škoda?

Odpovědnost za škodu vzniklou pádem laviny ze střechy nese majitel domu. Uhrazení škody by měl poškozený vymáhat přímo na něm. Má-li majitel domu sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetí osobě, je motoristovi škoda na zničeném autě zpravidla proplacena z tohoto pojištění. Majitel domu musí ale pojišťovně prokázat, že učinil opatření, která by minimalizovala riziko vzniku škody. V opačném případě může pojišťovna výplatu pojistného plnění odmítnout a povinnost náhrady škody tak bude přímo na majiteli domu.

Za opatření zabraňující vzniku škody se považuje např. odstraňování rampouchů ze střechy s pomocí vysokozdvižné plošiny. Na proplacení tzv. zachraňovacích nákladů se přitom může pojišťovna podílet, pokud jí majitel domu nahlásí hrozící nebezpečí pádu rampouchů jako pojistnou událost.

Údaje o majiteli domu, ze kterého lavina spadla, zjistíte bezplatně na katastru nemovitostí nebo i na internetové adrese www.nahlizenidokn.cuzk.cz.

Když nechce odpovědná osoba situaci řešit

Může se stát, že komunikace s majitelem domu bude z nějakého důvodu problematická. Nejjednodušší cestou, jak celou situaci řešit, je proto nahlášení pojistné události pojišťovně, u níž máte uzavřeno havarijní pojištění. Vaše pojišťovna pak zjistí údaje o majiteli nemovitosti, zkontaktuje se s jeho pojišťovnou a celou událost vyřeší.

Určitě si ale zničené auto vyfoťte tak, aby bylo patrné, že škoda byla způsobena pádem ledu nebo sněhu ze střechy přilehlého domu.

zdroj: www.seznam.cz